بلاگ

 • شیلنگ سم پاش
  12
  دی

  شیلنگ سم پاش

  یکی از مهم ترین بخش های دستگاه سم پاش، شیلنگ سم پاشی است. این شیلنگ ها در قطرها و طول های مختلفی عرضه می شوند. استاندارد ترین طول برای این شیلنگ ها 50 و 100 متر می باشد. اما در برخی از برند ها با سای زهای دیگر نیز عرضه می شوند، در نتیجه باید هنگام خریداری این شیلنگ ها به اندازه آن ها دقت نمایید. از بهترین برند ها در زمینه ساخت شیلنگ های سم پاشی می توان به برند کره ای پانافلکس اشاره کرد، این برند در ایران به ساخت مقاوم ترین شیلنگ سم پاش معروف می باشد.  

  از دیگر ویژگی های شیلنگ های سم پاش قطر داخلی این شیلنگ ها می باشد. به صورت استاندارد قطر داخلی شیلنگ های سم پاشی 8.5 و 10 میلیمتر است. از شیلنگ های 10 میلیمتری برای استفاده در سم پاش های تراکتوری که دبی خروجی آن ها بیش از 50 لیتر در دقیقه است، مناسب می باشد. و شیلنگ های سم پاشی 8.5 میلیمتری هم برای استفاده در موتور های سم پاشی با ظرفیت خروجی پایین تر از 50 لیتر در دقیقه توصیه می شوند.

  ادامه مطلب...
 • مه پاش نازلی
  02
  فروردين

  مه پاش نازلی

  در صنایعی که نیازمند به رطوبت می باشند، می توان از سیستم های مه پاش نازلی استفاده کرد. از حدود 14 سال پیش استفاده از این سیستم ها برای افزایش رطوبت در صنایعی همچون مرغداری، دامداری و... رواج پیدا کرد و تا امروز هم در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته می شود.

  با توجه به این که رطوبت از شیوع بیماری جلوگیری می کند، استفاده از مه پاش نازلی در مرغداری ها امری ضروری می باشد. از سیستم مه پاش علاوه بر افزایش رطوبت در فضاهای باز، برای ضدعفونی کردن سالن ها نیز استفاده می شود. در مناطق گرمسیر نیز برای افزایش تمایل دام به خوردن علوفه و نیز به جهت افزایش تولید شیر و گوشت، در دامداری ها، سیستم مه پاش نازلی بسیار پر کاربرد است.

  ادامه مطلب...
 • کوپلینگ های استیل
  01
  فروردين

  کوپلینگ های استیل

  به طور معمول از کوپلینگ ها به عنوان رابط میان دو قطعه استفاده می شود. همچنین برای جداسازی خیلی آسان، نیز این محصول بسیار کاربرد دارد .

  کوپلینگ ها در اشکال و کاربردهای متنوعی تولید می شوند. از کوپلینگ های ثابت در اتصالات شیلنگ های باد، آب، مواد شیمیایی و مواد غذایی استفاده می کنند. انتخاب نوع کوپلینگ بستگی به مقدار فشاری که باید در صنعت مورد نظر تحمل کند دارد. به طور معمول جنس کوپلینگ ها از کربن استیل، برنج، چدن و استیل است .همچنین کوپلینگ ها به دو دسته تقسیم می شوند، ثابت و متحرک.

  ادامه مطلب...
 • نازل کارواش
  01
  فروردين

  نازل کارواش

  قطعاتی که به انتهای لانس متصل می شوند نازل می باشند، که در انواع مختلفی ارائه می شوند.  در کارواش ها مخزن مایع شوینده با فشار محدود بین لانس و گان قرار می گیرد. در بعضی از مدل ها این امکان در قسمت پشتی دستگاه قرار دارد. با کاهش سطح مقطع و ثابت ماندن فشار آب، نازل ها باعث افزایش سرعت و فشار آب می شوند. کیفیت آلیاژ نازل ها بسیار مهم است. همچنین این محصولات باید از استحکام کافی برخوردار باشند.

  در ادامه شما را با رایج ترین نازل های کارواش آشنا خواهیم کرد.

  ادامه مطلب...
 • اتصالات شیلنگ بخار
  01
  فروردين

  اتصالات شیلنگ بخار

  علت نام گذاری شیلنگ های بخار به دلیل استفاده از این شیلنگ ها در سیستم های بخار می باشد. برای متصل کردن این محصولات اتصالاتی به کار گرفته می شوند، که این اتصالات چند منظوره بوده و برای مواد مختلف کاربردهای گوناگونی دارند. از عمده کاربردهای ای اتصالات می توانیم به: استفاده در اتصالات هوا، آب، نفت و مشتقات نفتی، مواد شیمیایی و انواع گازها اشاره کنیم.

  همچنین حداکثر دمای مجاز برای این اتصالات 232 درجه سانتیگراد و حداکثر فشار کاری برای این محصولات 250psi  می‌باشد. این اتصالات برای انواع مختلف شیلنگ لاستیکی، صنعتی، پلاستیکی، فلزی یا نیمه فلزی به کار برده می شوند. این محصول بسیار پرکاربرد بوده و برای آب بندی و درزگیری بهترین گزینه هستند.

  از دیگر اتصالات مورد استفاده در شیلنگ های بخار، سرشیلنگی ها می باشند. که با توجه به افزایش کاربری این شیلنگ ها لازم است، انواع سرشیلنگی های صنعتی بسته به نوع کاربری که بسیار هم گسترده می باشند، طراحی و ساخته شوند. تا با خیالی آسوده قادر به بهره مندی بهینه و ایمن از این محصولات باشیم. بدیهی است که امروزه با توجه به سرعت پیشرفت صنایع و بالا رفتن سطح توجه در انتخاب صحیح ترین سرشیلنگی مرتبط با نوع کاربری، می توان ایمنی را به راحتی  تضمین کرد.

  ادامه مطلب...
 • دسته لانس بدون قطع کن
  01
  فروردين

  دسته لانس بدون قطع کن

  از پرفروش ترین دسته لانس ها در ایران، دسته لانس بدون قطع کن ایرانی می باشد. این دسته لانس کاملا ساده و معمولی است، همچنین این دسته لانس بدون اهرم قطع و وصل جریان، ارائه می شود. نحوه کار با این دستگاه به این صورت است که، برای کنترل دبی خروجی باید پمپ را به صورت دستی خاموش و یا روشن کرد.

  استفاده از این وسیله در مواردی همچون: گل شویی زیر ماشین، شست و شوی محیط های کوچک و... بسیار راحت و پرکاربرد است. معمولا این محصول به همراه 3 نازل عرضه می شود.

  این مدل دسته لانس بسیار ارزان قیمت تر از نمونه قطع کن دار خارجی خود می باشد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به: سایز و ابعاد مناسب، کیفیت متوسط و کارکرد نسبتا خوب آن اشاره کرد.

  ادامه مطلب...
 • شیلنگ ضد برق
  26
  اسفند

  شیلنگ ضد برق

  شیلنگ های ضد برق در گروه شیلنگ های صنعتی قرار دارند. این شیلنگ ها به علت نداشتن کربن در ترکیب ساختاری خود، جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد. همین امر سبب معروفیت این شیلنگ ها شده است. از شیلنگ های ضد برق برای خنک نگاه داشتن، کابل های انتقال جریان الکتریسته در صنایع ذوب فلزات، ریخته گری، کوره ها، شیشه و... استفاده می شود. همچنین این شیلنگ ها در دو نوع نوع نخ دار و فنر دار عرضه می شوند.

  این بدان معناست که شیلنگ های ضدبرق دارای پوششی آنتی استاتیک هستند که در آن ها سیم های فلزی به صورت مارپیچی بکار رفته اند. در انتقال سیالات از طریق این شیلنگ ها، اصطکاک درونی و دیواره های داخلی شیلنگ، باعث ایجاد الکتریسیته می شود. در مناطقی که مواد قابل اشتعال حمل می شود، برای جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی از شیلنگ های ضد برق استفاده می گردد.

  ادامه مطلب...
 • شیلنگ کولری
  25
  اسفند

  شیلنگ کولری

  شیلنگ کولر از مهم ترین و کاربردی ترین وسیله ها برای راه اندازی کولر می باشد، اما اینکه بدانیم چه نوع شیلنگی باید استفاده کنیم که آبرسانی به درستی در کولر انجام شود نیز بسیار مهم است، زیرا همین آبرسانی سبب ایجاد باد خنک در کولر می شود. همچنین انتخاب شیلنگی که در برابر آفتاب

  مقاوم باشد و در مدت کوتاهی سوراخ یا فرسوده نشود، هم بسیار مهم است.

  در شرکت هیدروبان انواع شیلنگ های کولر با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می شود. از ویژگی های این شیلنگ ها میتوان به، انعطاف پذیری بالا، سبکی، یکنواختی ضخامت، چسبندگی مناسب لایه ها، استحکام کششی، طول نرمال، مقاومت بالا در مناطق سردسیر و گرمسیر اشاره کرد.

  ادامه مطلب...
 • شیلنگ مخصوص پمپ بنزین
  19
  اسفند

  شیلنگ مخصوص پمپ بنزین

  مهم ترین عامل در انتخاب شیلنگ سوخت، مقدار دبی و فشاری است که شیلنگ میتواند از خود عبور دهد. به همین علت دو نکته مهم در انتخاب شیلنگ وجود دارد: 1. باید به ضریب اصطکاک در انواع شیلنگ سوخت توجه شود همچنین شیلنگی انتخاب شود که مقطع یکنواخت و ضریب اصطکاک کم داشته باشد. 2. باید برای افزایش توان سیستم، فشار درون سیستم را افزایش داده و شیلنگ مدنظر توانایی کار با فشار بالا را داشته باشد.

  ادامه مطلب...
 • روکش نسوز سیلیکونی
  17
  اسفند

  روکش نسوز سیلیکونی

  جنس روکش های نسوز سیلیکونی از نوعی نخ بافته شده ی عایق حرارت می باشد، که با یک نوع لاستیک سیلیکونی بسیار مرغوب پوشیده شده است. این نوع روکش ها قادر به حافظت از سیم ها، کابل ها و شیلنگ ها در مقابل حرارت هستند. این محصول از دمای 50- تا 260 درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل میکند.

  ادامه مطلب...