مقالات

خرید انواع شیلنگ صنعتی

انواع شیلنگ صنعتی

خرید انواع شیلنگ صنعتی

شیلنگ صنعتی در صنایع مختلفی از جمله معادن، راه‌سازی، صنایع نفت و گاز و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این شیلنگ‌ها جهت انتقال مایعات و سیالات استفاده می‌شود. شیلنگ‌های صنعتی تحمل فشار کمتری نسبت به شیلنگ‌های هیدرولیک دارند. با این حال در برابر فشار و حرارت مقاوم بوده و مواد مختلف را می‌توان با آن‌ها جابه‌جا کرد.

خرید انواع شیلنگ صنعتی

خرید انواع شیلنگ

انواع شیلنگ صنعتی

انواع مختلفی از این محصول در بازار موجود هستند. هرکدام از این شیلنگ‌ها ظرفیت‌های مختلفی دارند و در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی شیلنگ‌های صنعتی با یک ساختار مشابه و به صورت سه لایه‌ میانی، داخلی و خارجی تهیه می‌شوند. لایه‌ داخلی شامل سیم‌هایی تابیده شده و یا نخ‌های مستحکم است که مایع و سیالات را از آن عبور می‌دهند. لایه‌ی بیرونی نیز باید در برابر عوامل خارجی مقاومت داشته باشد. بنابراین با استفاده از متریال با کیفیت و مقاوم تهیه می‌شود.

این محصول را برای انتقال مواد گاهاً خطرناک به کار می‌گیرند. به علاوه محل قرارگیری این شیلنگ‌ها معمولاً مکان‌هایی پر خطر هستند. بر همین اساس کیفیت ساخت شیلنگ‌های صنعتی به شدت اهمیت دارد. در هر صورت تمامی شیلنگ‌های صنعتی با مشخصاتی از قبیل مقاومت در برابر خوردگی و سایش، قابلیت تحمل دمای کم و زیاد و تنوع در مدل‌ها به بازار عرضه می‌شوند. انواع شیلنگ‌های صنعتی که برای فشارهای کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل موارد زیر هستند.

  • شیلنگ‌های بتون
  • شیلنگ‌های بنزین، گاز و روغن
  • شیلنگ صنعتی آب
  • شیلنگ‌های صنعتی سوخت
  • شیلنگ‌های صنعتی مواد غذایی

 

کاربردهای شیلنگ های صنعتی

با استفاده از شیلنگ‌ صنعتی مواد مختلفی از جمله مواد اسیدی، مواد خطرناک، انواع مواد روغنی و مشتقات نفتی را جابه جا می‌کنند. همچنین این شیلنگ‌ها جهت انتقال بخار، انواع گازها  و موادی مثل بنزین مورد استفاده قرار می‌گیرند.  شیلنگ‌های صنعتی قابلیت انتقال مواد سایشی از قبیل سیلیس، سیمان، آهک، شن و انواع ماسه را نیز دارند.

قیمت شیلنگ صنعتی

قیمت انواع شیلنگ هوا

 

قیمت شیلنگ صنعتی

این شیلنگ موجود در بازار ایران توسط شرکت‌های متعددی تولید می‌شوند. ممکن است قیمت شیلنگ صنعتی با توجه به کیفیت و درجه ساخت متفاوت باشد. با این حال در هنگام خرید شیلنگ صنعتی باید مواردی همچون تاریخ انقضای شیلنگ و کیفیت آن را مورد توجه قرار دهید. نوع  و تاریخ تولید شیلنگ بر روی آن درج شده است. بنابراین با توجه به این معیارها می‌توانید خریدی بهتر داشته باشید و شیلنگی انتخاب کنید که علاوه بر تناسب با نوع فعالیت شما، مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *