مقالات

قیمت و خرید شیلنگ سوخت؛ معرفی و بررسی نکات خرید

خرید شیلنگ سوخت

قیمت و خرید شیلنگ سوخت با کیفیت

شیلنگ سوخت جهت انتقال مواد و فرآورده‌های سوختی مایع از جمله روغن و مشتقات نفتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً در فضاهای محدود یا مسیرهای طولانی با پیچ و خم زیاد که امکان استفاده از لوله‌ برای انتقال و جابه‌جایی مواد سوختی وجود ندارد از شیلنگ‌ها استفاده می‌شود. از طرفی در برخی سیستم‌ها از جمله سیستم‌های هیدرولیک فشار زیادی به سیستم وارد می‌شود؛ بنابراین استفاده از لوله‌ها معقولانه نیست.

خرید شیلنگ صنعتی

خرید شیلنگ صنعتی

 

کاربردهای شیلنگ صنعتی یا همان شیلنگ‌های سوخت

شاید برایتان سوال باشد که کاربردهای شیلنگ سوخت چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شیلنگ صنعتی در فضاهای محدود و پُر پیچ و خم با به اصطلاح مسیرهایی که زانویی زیادی دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین کاربرد این شیلنگ‌ها در لوله‌کشی جایگاه سوخت خودروها و سیستم‌هایی به این شکل  است. در سیستم‌های هیدرولیک قطع و وصل‌های مکرر و مداوم صورت می‌گیرد و فشار زیادی به سیستم وارد می‌شود؛ از این رو آسیب جدی به لوله‌های فلزی وارد می‌شود. در چنین مواردی شیلنگ‌های سوخت با خاصیت ارتجاعی زیادی که دارند از فشار موجود در داخل سیستم می‌کاهند؛ یا آن را خنثی می‌کنند. بر همین اساس در چنین فضاهایی شیلنگ صنعتی بهترین جایگزین لوله است.

 

انواع شیلنگ صنعتی

انواع شیلنگ صنعتی

انواع شیلنگ سوخت

شیلنگ سوخت همانند هر شیلنگ دیگری با  درجه‌های مختلف و  کیفیت‌های متنوعی تولید می‌شود. البته تمامی این محصولات باید از استانداردهای ملی برخوردار باشند.  هر کدام از انواع شیلنگ صنعتی جهت مصارف مختص به خود تولید شده و در بازار موجود است

جهت انتخاب و خرید شیلنگ سوخت مناسب باید چند مورد مهم را مد نظر قرار دهید. از جمله باید به این نکته توجه داشته باشید که  مقدار دبی و فشار سیستم و مقدار دبی و فشاری که  شیلنگ می‌تواند تحمل کند، با هم همخوانی داشته باشند.

نکات خرید

  •  بررسی ضریب اصطکاک شیلنگ: انتخاب شیلنگی با مقطع یکنواخت و ضریب اصطکاک کم
  • بررسی فشار درون سیستم و انتخاب شیلنگی با توانایی کار با فشار
  • توجه به تاریخ انقضای شیلنگ: توجه داشته باشید که شیلنگ‌های سوخت تاریخ مصرف دارند و پس از گذشت تاریخ معین کیفیت خود را از دست می‌دهند. لذا برای جلوگیری از حوادث خطرناک در هنگام خرید این نکته را مد نظر قرار دهید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *